Tailandas grasina turistams, kurie į Pietryčių Azijos šalį atvyksta tik dėl kanapių.

Aukščiausias Tailando pareigūnas turi aiškią žinią būsimiems turistams, kurie svarsto galimybę apsilankyti Pietryčių Azijos šalyje, kurioje gausu kanapių: net nebandykite.

„Mes nepriimame tokių turistų“, – trečiadienį kalbėjo Tailando sveikatos ministras Anutin Charnvirakul, kalbėdamas su žurnalistais.

Šalis susiduria su birželio mėnesį priimto naujo įstatymo, kuriuo marihuana buvo išbraukta iš draudžiamų medžiagų sąrašo, pasekmėmis, todėl Tailandas tapo pirmąja šalimi Azijoje, kuri dekriminalizavo kanapes. 2018 metais Tailandas tapo pirmąja Pietryčių Azijos šalimi, legalizavusia medicinines kanapes.

Birželį paskelbta nauja politika įteisino marihuanos ir kanapių auginimą, taip pat atvėrė duris restoranams siūlyti maisto ir gėrimų produktus, kuriuose yra nedidelis kiekis THC.

Tačiau įstatymas taip pat buvo apgaubtas pilka zona. Anutinas ir kiti Tailando vyriausybės pareigūnai tuo metu sakė, kad ši politika neturėtų būti suprantama kaip tiesioginis žolės legalizavimas.

„Mes vis dar turime įstatymus reglamentuojančių taisyklių, kurios kontroliuoja kanapių produktų vartojimą, rūkymą ar vartojimą neproduktyviais būdais” – birželį pasakė Anutinas.

Anot CNN, „rūkantiems viešoje vietoje gresia trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmė arba baudos iki 25 000 batų (705,82 USD).

„Mes [visada] akcentavome kanapių ekstraktų ir žaliavų naudojimą medicinos tikslams ir sveikatai“, – tęsė Anutinas. „Niekada nebuvo akimirkos, kai pagalvotume apie žmonių skatinimą vartoti kanapes pramogų tikslais arba vartoti jas taip, kad tai galėtų suerzinti kitus.

Anutinas taip pat perspėjo potencialius turistus dar birželį.

„Tailandas skatins kanapių politiką medicinos tikslais“, – sakė Anutinas. „Jei [turistai] atvyksta gydytis ar su sveikata susijusių produktų, tai nėra problema, bet jei manote, kad norite atvykti į Tailandą vien todėl, kad išgirdote, kad kanapės ar marihuana yra legalūs … [arba] ​​atvykti į Tailandą laisvai rūkyti suktines – tai negerai. Neskriskite čia. Mes jūsų nepriimsime, jei atvyksite į šią šalį tik tuo tikslu.”

Tačiau Anutinui ir Tailando vyriausybei labai apmaudu, per du mėnesius nuo įstatymo pakeitimo suklestėjo žolės naudojimas pramogoms, o šią vasarą sostinėje Bankoke išdygo kanapių kavinės.

Naujienų leidinys pabrėžė vieną tokią kanapių kavinę Bankoke, kurios savininkas kiekvieną dieną reklamuodavo „šimtus“ jo verslo lankytojų.

„Europiečiai, japonai, amerikiečiai – jie ieško tailandietiškos sativos“, – sakė kavinės savininkas, kurį cituoja Reuters. „Kanapės ir turizmas turi daug bendro“. Todėl Tailandas grasina turistams ir toliau, skatina nesilankyti kavinėse ir neskatinti jų veiklos.

Naujasis kanapių įstatymas sulaukė prieštaravimų iš kitų Tailando grupių.

Praėjusį mėnesį daugiau nei 850 šalies gydytojų pasirašė peticiją, reikalaudami daugiau apribojimų ir apsaugos priemonių, susijusių su įstatymu.

„Kanapės buvo išbrauktos iš Visuomenės sveikatos ministerijos narkotinių medžiagų sąrašo birželio 9 d., tačiau nebuvo pradėta taikyti politika, kuri kontroliuotų kanapių vartojimą asmeniniam malonumui“, – tuomet sakė gydytojų grupės atstovas. „Dėl šios [teisinės] krypties trūkumo kanapės tampa labiau prieinamos vaikams ir paaugliams“.

Grupė teigė, kad „vyriausybė ir susiję departamentai turėtų kuo greičiau nustoti kelti grėsmę žmonių sveikatai“.

„Kanapių naudojimas medicininiais tikslais turėtų būti kontroliuojamas, kad būtų užtikrinta geriausia nauda ir saugumas, kaip vyriausybė tvirtino iš pradžių“, – teigė grupė.

Šaltinis: Thailand To Pot-Smoking Tourists: You’re Not Welcome Here!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parduotuvės
Naujienos
Paslaugos
Renginiai