Singapūre įvykdyta mirties bausmė už prekybą kanapėmis. Aktyvistai prašo pagalbos.

„Amnesty International“ prašo sustabdyti penktąją mirties bausmę Singapūre per mažiau nei keturis mėnesius. Vienam vyrui, kurio vardas neskelbiamas, buvo įvykdyta mirties bausmė pakariant Changi kalėjimo komplekse Rytų Singapūre už neteisėtos prekybos kanapėmis nusikaltimą.

Singapūro egzekucijos vykdomos „ilgo pakabinimo“ būdu – dažniausiai auštant. Šalis garsėja fizinių ir mirties bausmių taikymu, o šalies pakabinimo sistema buvo kritikuojama mažiausiai pastaruosius 20 metų. Už prekybos kanapėmis nusikaltimą mirties bausmė yra privaloma.

Tokių aktyvistų kaip Kokila Annamalai dėka žinoma, kada tolimiausiuose pasaulio kampeliuose vyksta sunki neteisybė karo su narkotikais metu. Tokie žmonės kaip Annamalai yra pavargę nuo egzekucijų už nusikaltimus, susijusius su kanapėmis ir kitais nekenksmingais nusikaltimais.

„Turime patvirtinimą, kad šiandien, liepos 26 d., Changi kalėjime buvo įvykdyta mirties bausmė 49 metų Singapūro malajiečiui“, – tviteryje rašė Annamalai. „Jis gyveno kalėjime nuo 2015 m., po to, kai buvo nuteistas už prekybą kanapėmis (marihuana). Jis buvo nuteistas privaloma mirties bausme“.

Aktyvistai teigia, kad rasizmas yra bausmės dalis, nes regionas tariamai linkęs priimti rasiškai šališkus sprendimus teisminio proceso metu. 49 metų malajietis, kuriam buvo įvykdyta mirties bausmė už prekybą kanapėmis, buvo vienas iš 17 kalinių, pateikusių ieškinį, kaltindami Singapūro vyriausybę rasiniu šališkumu. Deja, ieškinys buvo atmestas.

Singapūras viešai atskleidžia labai mažai informacijos apie savo egzekucijas.

Anksčiau šį mėnesį „VICE World News“ sekė žmonių, Singapūre nuteistų dėl kaltinimų narkotikais, šeimas. Jie pastebėjo, kad malonės prašymai prezidentui buvo atmesti.

Šaltinis: Singapore Executes Man for Cannabis Trafficking

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parduotuvės
Naujienos
Paslaugos
Renginiai