Rusijoje nuteistas amerikietis – už pusę uncijos kanapių JAV pilietis turės kalėti 14 metų.

Jungtinių Valstijų pilietis, mokytojas ir dėstytojas buvo nubaustas 14 metų įkalinimo už mažą kiekį kanapių, rastą jo bagaže Maskvos oro uoste. Tai naujausias atvejis iš daugybės griežtų nuosprendžių, skirtų amerikiečiams šalyje, įskaitant WNBA žvaigždę Brittney Griner.

2021 m. rugpjūčio 14 d. 60 metų Marc Hilliard Fogel buvo sulaikytas Maskvos Šeremetjevo oro uoste, kai jo bagaže buvo aptikta pusė uncijos įvairių formų kanapių (apie 14 gramų). Fogelį JAV gydytojas patvirtino dėl medicininių kanapių nuo lėtinio skausmo po daugelio rimtų operacijų.

Marc Fogel daugelį metų dėstė užsienyje, įskaitant Rusiją, tačiau ankstesnių skrydžių metu buvo pripratę prie mažesnio saugumo tame oro uoste. 14 gramų kanapes jis paslėpė kontaktinių lęšių dėkle.

Rusijos policija aptiko žolę. Fogel manė, kad blogiausiu atveju jis bus deportuotas – kas nepasirodė labai baisu.

Rusijoje nuteistas amerikietis jau 11 mėnesių praleido įvairiuose Rusijos sulaikymo centruose dėl savo „nusikaltimo“. Tačiau išgirsti teisėją sakant „14 metų“ Fogeliui ir jo šeimai buvo gniuždantis momentas, praneša „The Washington Post“.

Panaši situacija nutiko ir WNBA krepšinio žvaigždei Brittney Griner, kuri šiuo metu yra sulaikyta dėl „nusikaltimo“ – poros elektroninių cigarečių. Kadangi valstybės sekretorius Antony Blinken sakė, kad yra „didelė galimybė“ išlaisvinti ir Griner, ir kitą nepagrįstai sulaikytą amerikietį Paul Whelana, Fogelio šeima tikisi, kad jam galbūt nereikės sėdėti kalėjime 14 metų.

Fogeliai dabar ragina prezidentą Joe Bideną įsikišti ir išlaisvinti jį iš Rusijos kalėjimo – lygiai taip pat, kaip dedamos pastangos išlaisvinti Brittney Griner ir Paul Whelan, praneša CNN.

Beveik 5000 žmonių jau pasirašė peticiją svetainėje Change.org, siekdami išlaisvinti Marc Fogelį nuo neteisėto sulaikymo Rusijoje.

Šaltinis: Another American Caught With Weed in Russia Sentenced to 14 Years in Prison

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parduotuvės
Naujienos
Paslaugos
Renginiai