Remiantis nauju tyrimu, marihuanos legalizavimas yra susijęs su sumažėjusiu jaunų suaugusiųjų alkoholio, nikotino ir nereceptinių opioidų vartojimu.

Vašingtono universiteto mokslininkai išanalizavo duomenis apie medžiagų vartojimo tendencijas 2014–2019 m. Tyrimo metu nustatyta, kad 21–25 metų žmonės, po legalizavimo valstijoje, sumažino pavojingesnių narkotikų vartojimą.

Žurnale „Journal of Adolescent Health“ paskelbtame tyrime buvo nagrinėjamos „šešios metinės tyrimo duomenų bangos“, analizuojanti 12 694 suaugusiųjų duomenys.

„Priešingai nei nerimaujama, legalizuotų nemedicininių kanapių vartojimas sutapo su alkoholio ir cigarečių vartojimo bei piktnaudžiavimo skausmą malšinančiais vaistais sumažėjimu“, – sakoma tyrimo santraukoje.

„Realūs duomenys iš legalizavimo valstybių ginčija ilgalaikius teiginius, kad kanapės yra tam tikra „pakaitalo“ medžiaga“, – dienoraščio įraše sakė NORML direktoriaus pavaduotojas Paulas Armentano. „Tiesą sakant, daugeliu atvejų kanapių reguliavimas yra susijęs su sumažėjusiu kitų medžiagų, įskaitant daugybę receptinių vaistų, vartojimu.”

Tuo metu kitame neseniai atliktame tyrime buvo padaryta išvada, kad marihuanos legalizavimas yra susijęs su mažesniu receptinių vaistų vartojimu. Jų vartojimas gali padėti gydant tokias ligas kaip nerimas, miegas, skausmas ir traukuliai.

Praėjusiais metais atliktas tyrimas parodė, kad medicininės marihuanos vartojimas yra susijęs su reikšmingu priklausomybės nuo opioidų ir kitų receptinių vaistų sumažėjimu, bei gyvenimo kokybės gerinimu.

2020 m. paskelbtas metatyrimas taip pat parodė, kad marihuana yra perspektyvus lėtinio skausmo gydymo būdas. Ji gali būti alternatyva opioidiniams skausmą malšinantiems vaistams.

2019 m. mokslininkai nustatė, kad valstijose, kuriose legaliai vartojama marihuana, sumažėja opioidų receptų skaičius. Šių metų Balandžio mėnesį paskelbtas atskiras tyrimas parodė, kad kasdienis marihuanos vartojimas yra susijęs su sumažėjusiu opioidų vartojimu tarp lėtinio skausmo pacientų.

Šaltinis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parduotuvės
Naujienos
Paslaugos
Renginiai