Remiantis neseniai paskelbtais „Gallup“ duomenimis, marihuanos vartojimas Amerikoje lenkia cigaretes. Apklausos vykdytojas pridūrė, kad kanapių vartojimas greičiausiai dar labiau augs ateinančiais metais.

Nepaisant to, kad marihuanos turėjimas išlieka federaliniu mastu uždraustas ir kai kuriose valstijose baudžiamas kalėjimu, tabakas išlieka visiškai legalus visoje šalyje.

Remiantis liepos mėn. atliktos apklausos duomenimis, rekordiniai 16 procentų amerikiečių teigia, kad šiuo metu rūko kanapes. Tuo tarpu tik 11 procentų nurodė, kad praėjusią savaitę rūkė cigaretes.

2013 m., kai Gallup pirmą kartą paklausė apie dabartinį marihuanos vartojimą, tik septyni procentai teigė, kad aktyviai rūko kanapes. Maždaug tuo pačiu metu praėjusią savaitę cigarečių suvartojimas svyravo apie 20 procentų, vis dar sumažėjo nuo 45 procentų šeštojo dešimtmečio viduryje.

Alkoholio vartojimas

Remiantis duomenimis, alkoholis išlieka plačiausiai naudojama pramogų medžiaga JAV, nors plačiai pripažįstama, kad alkoholiniai gėrimai turi žalingą poveikį. 45 procentai respondentų teigė, kad praėjusią savaitę vartojo alkoholį, o 67 procentai teigė, kad alkoholį vartoja retkarčiais.

Remiantis šį mėnesį paskelbtais „Gallup“ tyrimo duomenimis, daugiau nei dvigubai daugiau amerikiečių mano, kad marihuana daro teigiamą poveikį jos vartotojams ir visai visuomenei, palyginant su alkoholio vartojimu.

„Apibendrinant galima pasakyti, kad suaugusieji amerikiečiai daug dažniau vartoja alkoholį nei marihuana ar cigaretės. Nors alkoholio vartojimas per kelis dešimtmečius išliko santykinai pastovus, cigarečių suvartojimas dabar yra mažesnis nei ketvirtadalis to, kas buvo šeštajame dešimtmetyje“, – teigia Gallupas naujoje analizėje. „Šiuo metu amerikiečiai reguliariai vartoja marihuaną šiek tiek dažniau nei cigaretes, tačiau pastaraisiais dešimtmečiais marihuanos vartojimo tendencija auga.“

Frank Newport, „Gallup“ vyresnysis mokslininkas, teigė, kad „marihuanos vartojimo ateitis yra šiek tiek neaiški, tačiau didesnė tikimybė, kad jos vartojimas didės, o ne mažės“.

Tai pagrįsta pastebimomis vartojimo tendencijomis, legalizavimo judėjimo plitimu JAV valstijose, didėjančiu visuomenės palaikymu panaikinti draudimą ir tuo, kad žmonės paprastai suvokia, kad kanapės yra mažiau kenksmingos.

„Amerikiečiai pripažįsta žalingą cigarečių rūkymo poveikį, o rūkymas per pastarąjį pusšimtį metų labai sumažėjo“, – sakė Newportas. „Amerikiečiai yra prieštaringesni dėl marihuanos rūkymo poveikio, o tai, kaip amerikiečiai ateityje ją naudos, iš dalies priklausys nuo galimos žalos pripažinimo pokyčių“.

Šiose ataskaitose naudojami duomenys yra pagrįsti apklausa, kurios metu „Gallup“ liepos 5–26 d. uždavė su narkotikais susijusius klausimus 1 013 suaugusiųjų. Paklaida buvo +/- keturi procentiniai punktai.

Šaltinis: More Americans Now Smoke Marijuana Than Cigarettes, For The First Time Ever, Gallup Reports

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parduotuvės
Naujienos
Paslaugos
Renginiai