Marihuanos legalizavimas aptartas aukščiausių Vokietijos, Liuksemburgo, Maltos ir Nyderlandų pareigūnų. Praėjusią savaitę šalys surengė istorinį susitikimą, kuriame aptarė planus ir iššūkius, susijusius su pramoginės marihuanos legalizavimu, nes vis daugiau tautų visoje Europoje vykdo reformas.

Tai pirmoji iš daugelio daugiašalių diskusijų, kurios gali būti išplėstos įtraukiant kitas Europos Sąjungos šalis. Advokatai teigia, kad regiono kaimynų susitikimas gali būti labai svarbus ir kaip priemonė koordinuoti būsimus kanapių reglamentus, ir reaguoti į bet kokį Jungtinių Tautų (JT) pasipriešinimą, kuris šiuo metu neleidžia valstybėms narėms legalizuoti marihuanos.

Ieškoma naujų sprendimų

Pirminiame viršūnių susitikime nebuvo priimta jokių sprendimų, tačiau vėliau Vokietijos, Liuksemburgo ir Maltos pareigūnai paskelbė bendrą pareiškimą. Jame išdėstė abipuses interesų sritis ir tvirtino, kad jie „bendrai supranta“, kad „status quo nėra priimtinas pasirinkimas“. Tai reiškia, kad šalys turi peržiūrėti duomenis ir apsvarstyti tolesnius kanapių reguliavimo būdus.

„Struktūrizuotas daugiašalis keitimasis daugybe su kanapėmis susijusių klausimų prisideda prie dalijimosi žiniomis, geriausia praktika ir patirtimi bei skatina ieškoti sprendimų“, – sakoma pareiškime. „Šis pirmasis struktūrizuotas daugiašalis keitimasis yra skirtas palengvinti tolesnes konsultacijas dėl kanapių reglamentavimo ne medicinos ir ne mokslo reikmėms“.

Šalys teigė, kad regioninės diskusijos būtinos dėl daugelio priežasčių, įskaitant nuolatinį pavojų visuomenės sveikatai, kurį kelia neteisėta rinka.

„Reikia iš naujo įvertinti mūsų politiką kanapių srityje ir atsižvelgti į naujausius pokyčius. Toliau stiprinti ir plėtoti sveikatos ir socialinius atsakus, pavyzdžiui, prevencijos programas, gydymo ir žalos mažinimo intervencijas, ir ieškoti naujų požiūrių“, – sakoma pranešime.

Atskirame pareiškime Liuksemburgo teisingumo ministras Sam Tanson sakė, kad „praėjus beveik pusei amžiaus nuo mūsų įstatymo, nustatančio su narkotikais susijusį kriminalizavimą, įsigaliojimo… Liuksemburgas vis dar vykdo narkotikų politiką, daugiausia dėmesio skiriant represijoms“.

„Tačiau, kaip rodo mūsų statistika, negalima paneigti šio požiūrio nesėkmės ir atėjo laikas sukurti naują požiūrį, pagrįstą dialogu su valstybėmis, kurios padarė tą patį pastebėjimą, taip pat su Europos ir kitomis tarptautinėmis institucijomis“.

„Šios naujos viešosios politikos, pabrėžiančios rizikos ir žalos prevenciją ir mažinimą taikant reguliavimą, o ne represijas ir prievartos priemones, priėmimas kelia mums naujų iššūkių tarptautiniu ir Europos lygiu, kuriuos konstruktyviai sprendėme konsultacijų metu“, – sakė ji.

Nyderlandai nepasirašė bendro pareiškimo, tačiau Tanson sakė, kad visos susitikime dalyvavusios šalys „sutinka, kad status quo nėra išeitis“ ir kad joms „reikia naujos struktūrinės daugiašalės narkotikų politikos“.

Nors Vokietija, Liuksemburgas ir Malta pastaraisiais metais atskirai įgyvendino kanapių legalizavimo ir reguliavimo planus, Nyderlandai turi sudėtingesnę marihuanos politikos istoriją. Ilgametė pilkoji rinka Nyderlanduose atgraso kai kuriuos politikos formuotojus.

Įsigaliojęs marihuanos legalizavimas

Iš keturių tiesiogiai diskusijoje dalyvaujančių šalių, iki šiol marihuanos legalizavimas priimtas tik Maltoje, o prezidentas gruodžio mėnesį pasirašė reformos įstatymo projektą.

Pagal įstatymus 18 metų ir vyresni suaugusieji galės turėti iki septynių gramų kanapių ir auginti iki keturių augalų asmeniniam naudojimui. Namuose galima laikyti iki 50 gramų naminės marihuanos. Tačiau įstatymai šiuo metu nenumato komercinės kanapių rinkos; vietoj to, pelno nesiekiantys kooperatyvai galės auginti marihuaną ir ją dalinti nariams.

Taip pat praėjusių metų pabaigoje Liuksemburgo teisingumo ir vidaus saugumo ministerijos paskelbė pasiūlymą dėl kanapių legalizavimo. Jis leistų 18 metų ir vyresniems suaugusiems asmeniniam naudojimui turėti ir ribotai auginti marihuaną. Tikimasi, kad pasiūlymas bus priimtas.

Tuo tarpu Vokietijoje pareigūnai praėjusį mėnesį pradėjo eilę klausimynų, kurių tikslas – padėti informuoti apie įstatymus, kuriais siekiama panaikinti draudimą šalyje.

Koalicinės vyriausybės lyderiai praėjusiais metais pranešė, kad pasiekė susitarimą nutraukti kanapių draudimą ir priimti reglamentus legaliai pramonei. Kai kurias šio plano detales jie peržiūrėjo šių metų pradžioje.

Pirmoji tokio pobūdžio tarptautinė apklausa, kuri buvo paskelbta balandį, parodė, kad dauguma pritaria legalizavimui keliose pagrindinėse Europos šalyse, įskaitant Vokietiją.

Šaltiniai: Germany, Luxembourg, Malta And The Netherlands Discuss Marijuana Legalization At Historic Joint Meeting

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parduotuvės
Naujienos
Paslaugos
Renginiai