Marihuanos tyrimų apimtys per pastaruosius porą dešimtmečių „staigiai išaugo“. Vis daugiau JAV valstijų ir pasaulio šalių ėmėsi veiksmų, kad panaikintų draudimą, teigiama naujoje tyrimo analizėje.

Taip yra nepaisant to, kad JAV federalinė politika labai apsunkino mokslininkus gauti ir tirti augalą dėl to, kad pagal Kontroliuojamų medžiagų įstatymą (CSA) jis yra 1 sąraše.

Naujausiame tyrime, kuris praėjusią savaitę buvo paskelbtas žurnale „Journal of Cannabis Research“, pateikiamas išsamus mokslinės literatūros apie marihuaną, kuri laikui bėgant išsiplėtė, nepaisant kliūčių, analizė.

Tyrėjai sugebėjo nustatyti beveik 30 000 su kanapėmis susijusių tyrimų, kurie buvo paskelbti 5 474 žurnaluose nuo 1829 iki 2021 m.

„Nuo septintojo dešimtmečio pastebima straipsnių apimties didėjimo tendencija – 2020 m. buvo daugiausia publikacijų“, – teigė autoriai.

Kalbant apie studijų temą, mokslininkai taip pat nustatė dažniausiai pasitaikančias susijusias frazes, kurios buvo naudojamos kartu su tyrimo tikslais. Turbūt nenuostabu, atsižvelgiant į didelį susidomėjimą terapiniu marihuanos potencialu, „medicina“ buvo labiausiai paplitęs terminas.

Tyrėjai teigė, kad pastarojo meto kanapių tyrimų šuolis gali būti „priskirtas dideliam šios temos tyrimams skirto finansavimo dydžiui“. Be abejo, šis finansavimas – tiek privatus, tiek valstybės finansuojamas – nepaprastai išaugo.

Pavyzdžiui, tik šį mėnesį JAV federalinė vyriausybė paskelbė apie finansavimo galimybes mokslininkams tirti marihuanos naudą ir riziką vėžiu sergantiems pacientams.

Tyrėjų teigimu, 2000–2018 m. kanapių tyrimams buvo skirta daugiau nei 1,5 mlrd.

Kanapės vis dar asocijuojamos su kriminaliniais terminais

Naujos apžvalgos autoriai pažymėjo, kad, pavyzdžiui, „daugiau kanapių tyrimų buvo sutelkta į žalą, susijusią su šia medžiaga, o ne į jos naudojimą medicinoje, ypač JAV“. Jie nustatė, kad beveik pusėje iš 30 žurnalų, paskelbusių daugiausiai kanapių tyrimų, yra „su žala susijusių žodžių pavadinime“, pvz., „priklausomybė“, „teismo ekspertizė“, „narkotikas“ ir „piktnaudžiavimas.“

Vis dėlto atrodo, kad pastaraisiais metais įvyko poslinkis, nes JAV visuomenės požiūris labiau pasisako už kanapių kriminalizavimo nutraukimą.

Kelios federalinės sveikatos agentūros stengėsi sustiprinti kanapių mokslą, kai plinta legalizavimo judėjimas. Pavyzdžiui, 2020 m. Nacionalinis papildomos ir integruotos sveikatos centras (NCCIH) pabrėžė finansavimo galimybes marihuanos terapinės naudos tyrimams, pabrėždamas skausmo valdymą.

Prezidentas Joe Biden’as praėjusiais metais pasirašė didžiulį infrastruktūros įstatymo projektą. Jame įtrauktos nuostatos, kuriomis siekiama leisti tyrėjams ištirti tikrąją marihuaną, kurią vartotojai perka iš valstybinių legalių ambulatorijų, o ne naudoti tik vyriausybės užaugintas kanapes.

Šaltinis: Marijuana Research Has Exploded In Recent Years Despite Barriers Caused By Prohibition, New Study Finds

One Trackback:

[…] Marihuana – tyrimų daugėja, nepaisant kliūčių, kurias sukelia draudimas […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parduotuvės
Naujienos
Paslaugos
Renginiai