Daugelis kanapių vartotojų praneša, kad kanapių poveikis siejamas su mieguistumu. Vartotojai dalinasi, kad kanapės jiems padeda kovoti su miego problemomis.

Ką konkrečiai žinome apie tai, kaip kanapės veikia miegą ir sapnus?

Kadangi komercinėje rinkoje dominuoja produktai, kuriuose yra daug THC, o tarp kanabinoidų THC turi ryškiausią ryšį su miegu, mes sutelksime dėmesį į tai, ką atskleidžia kai kurie naujausi moksliniai tyrimai apie THC įtaką miegui.

THC vartojimo poveikis miegui

Kaip sakė neurologas dr. Andrew Kesneris: „Jau seniai žinojome, kad THC turi miegą skatinančių savybių. Tai aprašyta kai kuriuose ankstyviausiuose pranešimuose apie kanapių vartojimą. Tiesą sakant, senovės Indijos Ajurvedos medicina kanapes apibūdina kaip nidrajananą, „miegą skatinantį“ vaistą.

Daugelis šiuolaikinių vartotojų teigia, kad kanapės padeda jiems užmigti, tačiau nėra vienareikšmio atsakymo, kaip kanapės veikia miegą. THC poveikis miegui pasikeis priklausomai nuo kanabinoidų kiekio, to, ką vartojate, vartojimo istorijos, lyties ir kt. Tiesą sakant, galime pasakyti vieną aiškų dalyką, kad vartojant THC, jo įtaka jūsų miegui bėgant laikui pasikeis – nesulauksite tokio paties poveikio, jei vieną ar du kartus suvartosite THC, palyginti su poveikiu jei THC vartosite ilgą laiką.

Kokį trumpalaikį poveikį miegui gali turėti THC, jei pradėsite vartoti?

Apskritai, ūmus THC vartojimas žmones priverčia greičiau užmigti. Remiantis eksperimentiniais tyrimais, medicininių kanapių pacientų apklausos rodo, kad didžioji dauguma vartojančiųjų migdomuosius vaistus sumažina šių vaistų vartojimą pradėję vartoti medicinines kanapes.

THC poveikis ne visada išliks toks pat

Jei ir toliau nuolat vartosite THC produktus, poveikis miegui gali pasikeisti. Ne taip aišku, kaip lėtinis THC vartojimas veikia žmonių miegą, tačiau tolerancija THC poveikiui, įskaitant miegą, yra akivaizdi. Dar aišku, kad THC vartojimo nutraukimas po nuolatinio vartojimo dažnai sukelia miego sutrikimus ir ryškius sapnus. Tai galiausiai normalizuojasi.

Kodėl kanabinoidai veikia miegą?

Kūno endokanabinoidų sistema (ECS) atlieka moduliacinį vaidmenį beveik bet kurioje pagrindinėje fiziologinėje sistemoje, kurią galite įsivaizduoti. ECS receptoriai, įskaitant CB1 receptorius, atsakingus už THC psichoaktyvumą, randami visuose kūno audiniuose, įskaitant smegenis. THC gali paveikti miegą, nes daugelyje pagrindinių smegenų grandinių, reguliuojančių miegą, gausu CB1 receptorių ir kitų ECS komponentų.

Skirtingi smegenų regionai išreiškia skirtingus ECS receptorių lygius, ir šis raiškos modelis sistemingai skiriasi tarp vyrų ir moterų. Kaip ir daugelis fiziologijos aspektų, tai yra seksualinio dimorfizmo pavyzdys, todėl kanabinoidai dažnai skirtingai veikia vyrus ir moteris. ECS taip pat keičiasi visą gyvenimą, todėl kanapių poveikis gali keistis senstant.

Šaltinis: How does cannabis affect sleep and dreaming?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parduotuvės
Naujienos
Paslaugos
Renginiai