Kanados Liberalų partijos vyriausybė rugsėjo 22 dieną pradėjo kanapių legalizavimo šalyje peržiūrą, praėjus ketveriems metams po to, kai šalis tapo antrąja pasaulyje, legalizavusia marihuaną suaugusiems. Kanapių legalizavimas Kanadoje priimtas 2018 m., praėjus penkeriems metams po to, kai Urugvajus tapo pirmąja šalimi, legalizavusia kanapių vartojimą suaugusiems 2013 m.

Įstatymas bus kruopščiau nagrinėjamas

Sveikatos apsaugos ministras Jean-Yves Duclos ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė, kad peržiūra padės įstatymų leidėjams ir kitiems politikos formuotojams nustatyti, ar kanapių legalizavimas atitinka kanadiečių poreikius ir lūkesčius.

„Per šią naudingą, visa apimančią ir įrodymais pagrįstą peržiūrą sustiprinsime aktą, kad jis atitiktų visų kanadiečių poreikius ir toliau išstumtų nelegalią rinką. Nekantriai laukiu komisijos išvadų“, – sakė Duclosas.

Kanapių įstatymas įpareigojo kanapių legalizavimo peržiūrą atlikti praėjus trejiems metams po įstatymo priėmimo. Peržiūra, kuri inicijuojama metais vėliau, nei reikalauja teisės aktai, turi ištirti kanapių legalizavimo poveikį čiabuviams, kanapių auginimą būstų kompleksuose, jaunų žmonių sveikatą ir kanapių vartojimo įpročius.

„Mūsų vyriausybė legalizavo kanapes, kad apsaugotų kanadiečių, ypač nepilnamečių, sveikatą ir saugumą bei išstumtų nelegalią rinką“, – pridūrė Duclosas.

Liberalų narys Nathaniel Erskine-Smith, vienas iš visų partijų kanapių komiteto pirmininkų, sakė, kad peržiūra gali padėti atskleisti novatoriško Kanapių įstatymo, dėl kurio Kanada tapo pirmąja šalimi šiauriniame pusrutulyje, įteisinusią rekreacinę marihuaną, trūkumus.

„Daugeliu atžvilgių buvome pasaulio lyderiai, skatinantys protingą narkotikų politiką, o kanapių legalizavimas ir reguliavimas yra to pavyzdys“, – sakė liberalų parlamentaras Nathanielis Erskine-Smithas, vienas iš visų partijų kanapių grupės pirmininkų.

Psichikos sveikatos ir priklausomybių ministrė Carolyn Bennett pažymėjo, kad peržiūra skirta sutelkti dėmesį į kanapių legalizavimo, ypač jaunimo, psichikos sveikatos pasekmes.

„Jauniems žmonėms kyla didesnė rizika patirti kanapių daromą žalą. Pavyzdžiui, psichinės sveikatos problemų, įskaitant priklausomybę ir sutrikimus, susijusius su nerimu ir depresija“, – sakė psichikos sveikatos ir priklausomybių ministrė Carolyn Bennett. „Nors buvo padaryta didelė pažanga įgyvendinant kanapių įstatymą, turime įvertinti nuveiktą darbą ir sužinoti, kaip ir kur koreguoti šiuos tikslus.“

Jaunimo apsauga ir nelegalios rinkos išstūmimas

Kai 2018 m. Kanados liberalų vyriausybė patvirtino kanapių legalizavimą, kanapių įstatymo tikslai buvo apsaugoti kanadiečių sveikatą ir išstumti nelegalią marihuanos rinką šalyje. Peržiūra padės pareigūnams nustatyti, kaip efektyviai teisės aktai iki šiol atitinka šiuos tikslus.

„Ketiname išstumti nelegalią rinką. Tai tik laiko klausimas, o per ateinančius trejus, penkerius ir 10 metų šie skaičiai pasikeis“, – sakė Erskine-Smith. „Teisinė rinka bus ta vieta, kur ir toliau suksis kanadiečiai.“

Kanados prekybos rūmai išreiškė pritarimą peržiūrai, sakydami, kad išsamus įvertinimas padėtų paskatinti reguliuojamos kanapių rinkos augimą.

Įgaliota peržiūra buvo išplėsta įtraukiant Kanapių įstatymo socialinio ir aplinkos poveikio, medicininės marihuanos legalizavimo ir reguliavimo bei reformos poveikio mažumų bendruomenėms ir moterims tyrimą.

Peržiūrą atliks ekspertų grupė, vadovaujama buvusio teisingumo viceministro Morriso Rosenbergo. Vyriausybė dar neįvardijo likusių peržiūros komisijos narių.

Grupė išklausys visuomenės narių, vyriausybės pareigūnų, čiabuvių grupių, jaunimo, kanapių pramonės atstovų ir medicininių kanapių vartotojų. Grupė taip pat išklausys visuomenės sveikatos, piktnaudžiavimo narkotinėmis medžiagomis, teisėsaugos ir sveikatos priežiūros lyderius.

„Nekantrauju bendradarbiauti su grupe ir teikti įrodymais pagrįstus patarimus ministrams“, – ketvirtadienį sakė Rosenbergas.

Šaltinis: Canadian Government To Review Cannabis Legalization

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parduotuvės
Naujienos
Paslaugos
Renginiai