Kanapių legalizacija Tailande pradėjo ambicingą kelią, tačiau naujoji politika sukelia ginčų šalies viduje ir regione.

Vienas rezultatas, susijęs su kanapių legalizavimu, yra toks – niekam nepavyksta iš pirmo karto – ir visada yra daug kritikų. Tai neaplenkė ir JAV valstijų, bei Kanados. Beveik neabejotinai taip bus ir Europoje, nors įstatymų leidėjai čia yra atsargūs, kad daugumą žingsnių legalizavimo srityje sugrąžintų į „teismus“. Tai taip pat dabar pastebima Azijoje, nes Tailandas tampa pirmąja šalimi regione, legalizavusia augalą, ir toliau rengia oficialius teisės aktus, reglamentuojančius klestinčią vietinę kanapių pramonę.

Nors Tailandas tarptautiniu mastu gali būti giriamas kaip pirmoji Azijos šalis, priėmusi kanapių reformą, naujoji politika kai kuriose srityse yra griežtai kritikuojama, ypač šalies viduje.

Yra du pagrindiniai ginčų klausimai. Pirma, kritikai apgailestauja dėl vyriausybės sprendimo tęsti kanapių reformą, nors ir medicininę. Antra, vyriausybė turėjo judėti lėčiau ir ištirti legalizavimo pasekmes, užtaisydama spragas.

Viena iš viešiausių šių metų šalies žingsnių legalizuoti kanapes pasekmių, yra viešųjų ryšių kampanija, perspėjanti turistus, kad kanapės iš esmės nėra legalios šalyje.

Ir visa tai dar prieš oficialiai įteisinant medicinos naudojimą įteisinant įstatymo projektą.

Pirkėjo sąžinės graužatis Tailande?

Kanapių legalizacija Tailande vyksta šiek tiek kitaip nei Vakarų šalys, tačiau argumentai prieš reformą atrodo labai panašūs, nesvarbu, kokioje geografinėje vietovėje jos vyksta.

Pirmasis neišvengiamai kyla iš nusistovėjusios medicinos profesijos. Nepaisant vyriausybės patikinimų, kad jie įgyvendina medicininio, o ne pramoginio naudojimo reformas, Tailando gydytojai išreiškė susirūpinimą. Būtent, kad kanapės tariamai gali „sukelti“ psichikos sveikatos problemas. Tai ypač ironiška, atsižvelgiant į čia esančio augalo istoriją. Istoriškai kanapės Tailande, kaip ir kitose šalyse, buvo naudojamos tiek medicininiais, tiek religiniais tikslais.

Antroji kritikos banga kyla iš kritikų, kurie nerimauja, kad įstatymo pakeitimas pakenks Tailando žemės ūkio produktų eksporto reputacijai. Būtent ar tokia biomasė bus naudojama gyvulių pašarams. Šis išpuolis taip pat turi daug ironijos, įskaitant tai, kad neseniai buvo atliktas Tailando tyrimas, kuris rodo, kad viščiukams, šertiems kanapėmis, kurių THC yra iki 0,4 %, reikia mažiau antibiotikų, jei ne visai, nes jie auginami mėsai.

Pasaulinė stigma išlieka

Kad ir kaip toli buvo pasiekta kanapių reforma per pastarąjį dešimtmetį, tokios situacijos, kaip dabar vykstanti Tailande, puikiai primena, kiek dar reikia nuveikti legalizavimo pastangas.

Teigiamos naujienos yra tai, kad staigus Tailando nusiteikimas kanapėms jau skatina kitas regiono šalis (pvz., Indoneziją) persvarstyti savo požiūrį į augalą.

Kitaip tariant, Tailando žalioji konversija yra ypač pavojinga regione, kuri iki šiol priešinosi šiuolaikinei kanapių reformai. Daugelyje Azijos vietų vis dar gali būti nuteistas iki gyvos galvos, jei ne mirties bausme už „nusikaltimus“, kurie kitur laikomi palyginti nedideliais kanapių pažeidimais.

Žinoma, didžiausia pasaulyje kanapių gamintoja Kinija atidžiai stebi visus minėtus pokyčius. JT šalis vis dar kovoja prieš kanapių pašalinimą iš I sąrašo narkotikų. Namuose net ir nepatvirtintas kanapių sėklų turėjimas laikomas sunkiu nusikaltimu.

Nepaisant to, nepaprasta pažanga Tailande ir čia matomas netradicinis požiūris į reformos įgyvendinimą yra tik dar vienas sveikintinas ženklas, kad, nepaisant kritikų, didžioji kanapių revoliucija tęsiasi ir šioje pasaulio dalyje.

Šaltinis: Cannabis Legalization Criticized in Thailand as Too Much, Too Soon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parduotuvės
Naujienos
Paslaugos
Renginiai