Daugiau nei trečdalis (35 proc.) ES gyventojų mano, kad per pastaruosius kelerius metus jų gyvenamoje vietovėje padaugėjo su narkotikais susijusių problemų, tuo tarpu Lietuvoje taip manančių yra 19 proc. (Latvijoje – 14 proc., Estijoje – 11 proc.) – parodė 2021 m. Europos Komisijos užsakymu 27 Europos Sąjungos šalyse atliktas Eurobarometro tyrimas „Narkotikų poveikis bendruomenėms“.

27 proc. Lietuvos gyventojų yra įsitikinę, kad narkotikų vartojimas jų gyvenamoje vietovėje padidėjo dėl COVID-19 sukeltos pandemijos (ES – 30 proc.), o 26 proc. mano, kad dėl narkotikų vartojimo  padaugėjo su narkotikais susijusių problemų (ES – 29 proc.).

Daugiau nei pusė (54 proc.) Lietuvos gyventojų nurodo, kad jų gyvenamojoje vietovėje narkotikus vartojantys arba pardavinėjantys žmonės yra rimta problema. Situacija Lietuvoje yra panaši kaip ir kitose ES šalyse (ES vidurkis šiuo klausimu – 54 proc.).

53 proc. Lietuvos gyventojų, manančių, kad narkotikai jų gyvenamojoje vietovėje yra problema, teigia, kad narkotikai jų vietovėje yra lengvai prieinami (ES – 67 proc.), o 30 proc. lietuvių mano, kad jiems būtų paprasta panorėjus per 24 val. gauti kanapių (ES – 56 proc.). Mažesnė dalis gyventojų, manančių, kad jiems būtų paprasta per 24 val. gauti kanapių, yra tik Latvijoje (28 proc.) ir Rumunijoje (29 proc.). Daugiausia respondentų įsitikinusių, kad lengvai gautų kanapių, yra Nyderlanduose (76 proc.) ir Prancūzijoje (74 proc.).

Beveik kas antras Lietuvos gyventojas (LT – 43 proc., ES – 35 proc.) nurodė, kad narkotikų prieinamumas ir vartojimas yra svarbiausias dalykas, bloginantis bendrą gyvenimo kokybę jų gyvenamojoje vietovėje, o 60 proc. mano, kad prekyba narkotikais internete ir siuntimas paštu dar labiau didina su narkotikais susijusių problemų mastą jų gyvenamojoje vietovėje (ES – 41 proc.). Taip pat didesnė dalis lietuvių, teigiančių, kad narkotikai jų gyvenamojoje vietovėje yra problema, nurodė, kad narkotikų prekeiviai ir nuo narkotikų priklausomi asmenys baugina vietinius žmones (LT – 57 proc., ES – 42 proc.). Pagal šį rodiklį Lietuva yra trečia ES, po Prancūzijos (72 proc.) ir Kipro (58 proc.).

Lietuviai griežčiau žiūri ir į kanapių reguliavimą. Didžioji dalis apklaustųjų, 68 proc., mano, kad kanapės reikėtų leisti vartoti tik medicininei paskirčiai ir su gydytojo receptu (ES – 62 proc.) – parodo 2021 m. Europos Komisijos užsakymu 27 Europos Sąjungos šalyse atliktas Eurobarometro tyrimas „Narkotikų poveikis bendruomenėms“.

 

Su tyrimo ataskaita anglų k. galima susipažinti: https://europa.eu/eurobarometer/api/deliverable/download/file?deliverableId=80114

Pagrindinių Lietuvos ir kitų ES šalių rodiklių palyginimas lietuvių k.: https://europa.eu/eurobarometer/api/deliverable/download/file?deliverableId=80162

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parduotuvės
Naujienos
Paslaugos
Renginiai