Prezidento Joe Bideno marihuanos kampanija pradedama planuoti. Prezidentas sako, kad jo administracija dirba su planais, kad įvykdytų kampanijos pažadą išlaisvinti žmones, įkalintus dėl marihuanos. Tai pirmas kartas, kai prezidentas viešai išsakė esminį komentarą apie kanapių politiką.

„Nemanau, kad kas nors turėtų sėdėti kalėjime už marihuanos vartojimą“, – sakė Bidenas, atsakydamas į The New York Post Steveno Nelsono klausimą.

„Dabar rengiame nusikaltimų įstatymo projektą“, – pridūrė prezidentas, nors neaišku, apie kokį teisės aktą jis kalbėjo.

Prezidentas sulaukė daugybės įstatymų leidėjų ir advokatų prašymų imtis vykdomųjų veiksmų dėl marihuanos reformos. Daugelis spaudė jį konkrečiai pasinaudoti savo įgaliojimais masiškai atleisti žmonėms, teistiems dėl nesmurtinio federalinio kanapių vartojimo.

Nors Bidenas anksčiau kampanijos metu pažymėjo, kad nemano, kad žmonės turėtų būti įkalinami už paprastus marihuanos nusikaltimus, nuo tada, kai pradėjo eiti pareigas, jis ėmėsi tik ribotų veiksmų, kad pradėtų teikti tokias lengvatas. Balandį jis suteikė malonę 78 žmonėms, įskaitant keletą asmenų, nuteistų už nusikaltimus, susijusius su kanapėmis.

Bidenas skatinamas imtis veiksmų

Bideno administracijos laikotarpiui bėgant vis didėja nusivylimas dėl vykdomosios valdžios neveiklumo. Daugeliui kyla klausimas, kodėl prezidentas delsė žengti žingsnį, kuris, pelnytų jam dvišalių pagyrimų.

Šeši senatoriai, tarp jų senatorė Elizabeth Warren (D-MA), Bernie Sanders (I-VT) ir Cory Booker (D-NJ), anksčiau šį mėnesį išsiuntė laišką Bidenui. Juose išreikštas nusivylimas dėl administracijos „nesėkmės“ prasmingai spręsti marihuanos kriminalizavimo žalą.

Jie teigė, kad dabartinė administracijos pozicija „kenkia tūkstančiams amerikiečių, lėtina tyrimus ir atima iš amerikiečių galimybę naudoti marihuaną medicininiais ar kitais tikslais“.

Atsižvelgiant į naujus Bideno komentarus, atrodo, kad spaudimo kampanija gali duoti rezultatų, net jei laiko ir apimties specifika lieka neaiški.

Praėjusiais metais Kongreso tyrimų tarnybos (CRS) paskelbtoje ataskaitoje patvirtinta, kad prezidentas turi teisę suteikti masinę malonę už kanapių nusikaltimus. Jame taip pat teigiama, kad administracija gali imtis federalinio kanapių legalizavimo nelaukdama, kol įstatymų leidėjai imsis veiksmų.

Baltieji rūmai šiuo klausimu buvo paklausti kelis kartus. Buvusi spaudos sekretorė Jen Psaki sakė, kad prezidentas „ketina pasinaudoti savo malonės galia“ ir „seka“ veiksmus apie pagalbą nesmurtiniams narkotikų nusikaltėliams.

Nacionalinės narkotikų kontrolės politikos biuro (ONDCP) direktorius Rahulas Gupta praėjusį mėnesį sakė, kad Bideno administracija „stebi“ valstybes, kurios legalizavo marihuaną, kad informuotų federalinę politiką, pripažindama dabartinio draudžiančio požiūrio nesėkmes.

Šaltinis: Biden Says He’s ‘Working On’ Fulfilling Marijuana Campaign Pledge To Free Prisoners

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parduotuvės
Naujienos
Paslaugos
Renginiai