Prezidentas Bidenas Rusijoje įvykusį WNBA žvaigždės sulaikymą pavadino „nepriimtinu“.

Prezidentas Joe Bidenas paragino Maskvą paleisti Brittney Griner ir pareiškė, kad Jungtinės Valstijos ir toliau užtikrins WNBA žvaigždės, kurią praėjusią savaitę Rusijos teisėjas nuteisė kalėti devyneriems metams, laisvę.

„Tai nepriimtina, ir aš raginu Rusiją nedelsiant ją paleisti, kad ji galėtų būti su žmona, artimaisiais, draugais ir komandos draugais“, – ketvirtadienį sakoma Bideno pareiškime.

Anksčiau tą dieną Griner buvo pripažinta kalta dėl kaltinimų narkotikais, dėl kurių ją sulaikė vasario mėnesį Maskvos oro uoste. Prokuroras byloje prašė teismo skirti Griner devynerių su puse metų nelaisvę; teisėjas jai davė devynis.

„Šiandien Amerikos pilietė Brittney Griner gavo kalėjimo bausmę – tai dar vienas įrodymas to, apie ką pasaulis jau žinojo: Rusija neteisėtai sulaikė Brittney“, – sakoma Bideno pareiškime po kaltinamosios nuosprendžio.

Griner buvo suimta vasario 17 dieną, kai atvyko varžytis už Rusijos moterų krepšinio komandą Jekaterinburgo UGMK, kurioje žaidė nuo 2014 metų WNBA tarpsezonio metu. Oro uosto pareigūnai Griner bagaže rado kanapių aliejaus, todėl buvo apkaltinta narkotikais.

Jos sulaikymas sukėlė diplomatinę priešpriešą tarp JAV ir Rusijos, abiem pusėms pastarosiomis dienomis derantis dėl galimo apsikeitimo kaliniais. Praėjusio mėnesio pabaigoje Bideno administracija pasiūlė paleisti JAV piliečius Grinerį ir Paulą Whelaną. Wheelanas nuo 2018 metų Rusijoje buvo įkalintas dėl kaltinimų šnipinėjimu, mainais į Rusijos ginklų prekeivį Viktorą Boutą, šiuo metu atliekantį 25 metų laisvės atėmimo bausmę Jungtinėse Valstijose.

Pranešama, kad Rusija šį pasiūlymą atmetė.

Praėjusią savaitę savo pareiškime Bidenas Rusijoje įkalintus Griner, ir Whelaną pažadėjo grąžinti namo.

„Mano administracija toliau nenuilstamai dirbs ir sieks visų įmanomų būdų, kad Brittney ir Paul Whelan kuo greičiau saugiai grįžtų namo“, – sakė prezidentas.

WNBA komandos „Phoenix Mercury“ žvaigždė Griner, pasirodžiusi teisme keliomis valandomis prieš jai paskelbta nuosprendį, atsiprašė už vasarį įvykusį incidentą. Anksčiau ji prisipažino esanti kalta dėl pateiktų kaltinimų, ir teigė daugiau neketinanti pažeisti įstatymų.

„Noriu atsiprašyti savo komandos draugų, savo klubo, sirgalių ir (Jekaterinburgo) miesto už savo klaidą, ir dėl jiems sukeltos gėdos“, – sakė Griner. „Taip pat noriu atsiprašyti savo tėvų, brolių ir seserų, „Phoenix Mercury“ organizacijos namų, nuostabių WNBA moterų ir savo nuostabios sutuoktinės, likusios namuose“.

Griner taip pat kalbėjo apie savo patirtį profesionaliai žaidžiant Rusijoje.

„Nesitikėjau, kad komanda, miestai, sirgaliai, man padarys tokį didelį įspūdį per 6,5 metų, kuriuos praleidau čia“, – sakė ji. „Puikiai prisimenu, kaip išėjau iš sporto salės, o visos mažos mergaitės, kurios stovėjo tribūnose, manęs laukė, ir tai privertė mane čia sugrįžti.

Praėjusią savaitę JAV valstybės sekretorius Antony Blinken pasmerkė Griner nuosprendį.

„Tai atkreipia dėmesį į mūsų labai reikšmingą posūkį, susijusį su Rusijos teisine sistema ir Rusijos vyriausybės neteisėtais sulaikymais siekdama patobulinti savo darbotvarkę, naudodama asmenis kaip politinius pėstininkus“, – penktadienį sakė Blinken.

Blinken kolega, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, užsiminė apie diskusijas dėl apsikeitimo kaliniais su JAV, sakydamas, kad Rusija yra pasirengusi derėtis.

Šaltinis: Biden: U.S. To ‘Pursue Every Possible Avenue’ To Bring Griner Home

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parduotuvės
Naujienos
Paslaugos
Renginiai